چت واتساپ

پابند ورق طلا در مدل های مختلف 2021 پابند ورق طلا در مدل های مختلف 2021
فهرست مطالب

پابند

 

از زمان های بسیار دور تا به امروز خانم ها علاقه زیادی به استفاده از زیورآلات آن هم از جنس طلا داشته اند. که یکی از این موارد که امروزه در کشورمان به وضوح شاهد آن هستیم پابند است.

 پابند  یکی از زیورآلات زینتی است که دور مچ پا بسته می شود و دارای انواع طرح ها در جنس های مختلف است. 

 

تاریخچه پابند

از سالیان بسیار دور این زنان و دختران هندی بودند که پابند به پای خود می بستند و آن را یکی از مهم ترین زیورآلات خود می دانستند. به این خلخال در زبان هندی پاتیلو و یا نپور می گویند. در کشور هند پابند یکی از مهم ترین ملزومات لباس عروس است که به همراه ساری عروس استفاده می شود.

علاوه بر زنان هندی زنان مصری نیز از زمان های ما قبل مصر از خلخال به عنوان یکی از زیورآلات پای خود استفاده می کرده اند. از این آذین پا تمامی زنان در هر طبقه ای از مصر برای زینت دادن به پاهای خود استفاده می کردند. در اقشار ثروتمند مصر از پابندهای طلا و یا نقره بیشتر استفاده می کردند. 

در کشوری مانند آمریکا از سال 1930 از پابند برای زینت دادن پاهای زنان آن هم به صورت رسمی و غیر رسمی استفاده می کردند اما با گذشت زمان و با اوج گرفتن سطح فرهنگ در غرب اکنون هم مردان و هم زنان از خلخال برای زینت دادن پاهای خود استفاده می کنند و امری کاملا طبیعی و عادی بشمار می رود و در کل در فرهنگ غرب از آن وسیله ای برای زینت بخشیدن به پاها یاد نمی کنند بلکه به آن نوعی مد و فشن می گویند .

پابندهایی که از نوع رسمی هستند به طور معمول از جنس طلا، نقره یا به عبارتی از برخی سنگ های گران بها که به شکل مهره در می آیند ساخته می شوند و به همین دلیل این نوع پابندها همیشه جنبه زیورآلات را دارند.