چت واتساپ

مارک گلد | پابند ورق طلا در مدل های مختلف 2021

پابند ورق طلا در مدل های مختلف 2021 پابند ورق طلا در مدل های مختلف 2021
فهرست مطالب

پابند

 

از زمان های بسیار دور تا به امروز خانم ها علاقه زیادی به استفاده از زیورآلات آن هم از جنس نقره یا طلا داشته اند. که یکی از این موارد که امروزه در کشورمان به وضوح شاهد آن هستیم پابند است.

تعریفی جامع از پابند که به نام خلخال نیز خوانده می شود. خلخال یا پابند یک زنجیر یا به عبارتی یک از زیورآلات زینتی است که دور مچ پا بسته می شود و دارای انواع طرح ها در جنس های مختلف است. برخی از این پابندها به گونه ای طراحی شده اند که دارای یک حلقه متصل همانند انگشتر که در انگشتان پا جا می گیرد.

 

تاریخچه پابند

از سالیان بسیار دور این زنان و دختران هندی بودند که پابند به پای خود می بستند و آن را یکی از مهم ترین زیورآلات خود می دانستند. به این خلخال در زبان هندی پاتیلو و یا نپور می گویند. در کشور هند پابند یکی از مهم ترین ملزومات لباس عروس است که به همراه ساری عروس استفاده می شود.

علاوه بر زنان هندی زنان مصری نیز از زمان های ما قبل مصر از خلخال به عنوان یکی از زیورآلات پای خود استفاده می کرده اند. از این آذین پا تمامی زنان در هر طبقه ای از مصر برای زینت دادن به پاهای خود استفاده می کردند. در اقشار ثرتمند مصر از پابندهای طلا و یا نقره و قشر پایین این جامعه نیز از پابندهای آهنی بیشتر استفاده می کردند. به مرور زمان در کشور مصر دیگر از آذین پا برای زینت دادن به پاها استفاده نشد زیرا استفاده از پابند در دین اسلام گناه است.

گفته می شود که زنان اهل رجستان به طور معمول پا بندهای سنگینی به پای خود می بندند. این پابندها معمولا از جنس نقره هستند و همچنین نماد وابستگی قبیله ای بشمار می رود. در رجستان علاوه بر این که پابندها نماد زینتی دارند معمولا برای نشان دادن شهامت یک قبیله در مقابل قبیله های رقیب است.

هرچند که امروزه استفاده از این نوع پابند در این شهر بسیار کم شده است ولی همچنان در برخی مناطق محروم و همچنین در برخی از روستاها از این نوع خلخال های سنگین استفاده می کنند.

در کشوری مانند آمریکا از سال 1930 از پابند برای زینت دادن پاهای زنان آن هم به صورت رسمی و غیر رسمی استفاده می کردند اما با گذشت زمان و با اوج گرفتن سطح فرهنگ در غرب اکنون هم مردان و هم زنان از خلخال برای زینت دادن پاهای خود استفاده می کنند و امری کاملا طبیعی و عادی بشمار می رود و در کل در فرهنگ غرب از آن وسیله ای برای زینت بخشیدن به پاها یاد نمی کنند بلکه به آن نوعی مد و فشن می گویند به این دلیل اکثر مردم آنجا از نوع چرمی آن استفاده می کنند.

پابندهایی که از نوع رسمی هستند به طور معمول از جنس طلا، نقره یا به عبارتی از برخی سنگ های گران بها که به شکل مهره در می آیند ساخته می شوند و به همین دلیل این نوع پابندها همیشه جنبه زیورآلات را دارند.

در کشور ایران نیز در این چند سال اخیر با توجه به فرهنگ غرب و غرب گرایی از پابند به عنوان یکی از زیورآلات استفاده می کنند و در انواع طرح ها و جنس ها در بازار موجود است.

پابند یک وسیله زینتی

پابندها از مواد مختلفی تولید می شوند. به طور معمول اکثر پابندها از جنس نقره و طلا هستند این قسم از پابندها گران قیمت هستند و کمتر افرادی نسبت به تهیه این نوع پابندها آن هم به دلیل گران بودن اقدام می کنند. اما برخی دیگر از پابندها وجود دارد که دارای قیمتی مناسب هستند و هر کسی به راحتی می تواند آن را تهیه کند این پابندها از جنس پلاستیک، چرم، کاموا، نایلون و ... هستند.

پابندهایی از جنس فلز که دو نوع هستند:

1- انعطاف پذیر:

پابند انعطاف پذیر معمولا در کشور هند به پایال مشهور است و معمولا این پابندها از یکسری حلقه های زنجیر مانند تشکیل شده است. به این نوع از پابندها معمولا زنگوله هایی وصل می شود که به هنگام راه رفتن صدای جالبی را تولید می کنند.

2- غیر قابل انعطاف:

این مدل از پابندها همانطور که از نامشان پیدا است ثابت و غیر انعطاف پذیر هستند و معمولا از یکسری فلزات مسطح و صاف ساخته می شوند. با این حساب می توان گفت که استفاده از این پابندها اصلا راحت نیست.

 

 

پابند نقره

این پابند یا خلخال نیز از جنس نقره  ساخته می شود و دارای انواع طرح های مختلف است. پابند نقره علاوه بر زیبایی که به  پای شما می دهد برخی خواص درمانی نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم و به شما پیشنهاد می کنیم با ادامه مطالب با ما همراه باشید تا از خواص شگفت انگیز پابند نقره شگفت زده شوید.

خواص درمانی استفاده از پابند نقره:

1- زمانی که از پابند نقره استفاده کنید بعد از مدتی ضعف و درد پاهای شما از بین خواهد رفت و بهبود پیدا خواهد کرد.

2- پابند نقره این توانایی را دارد که دمای بدن شما را از طریق پاها یکنواخت کند.

3- زمانی که از خلخال نقره استفاده کنید در این صورت به هیچ عنوان اثری از خار پاشنه، درد، ورم و ... در پاهایتان مشاهده نخواهید کرد.

4- در کل می توانیم بگوییم که خود نقره ذاتا دارای خاصیت ضد میکروبی است و به هیچ عنوان به هنگام استفاده از پابند باکتری های مضر جذب پا نخواهند شد.

5- به دلیل برخی یون هایی که در نقره وجود دارد باعث می شود که بعد از جذب به بدن سیستم ایمنی بدن شما تقویت شود.

6- شگفت انگیزترین مورد در مورد پابند نقره این است که این پابند حتی بیماری های مربوط به زنان را نیز از بین می برد و باعث سالم تر ماندن دستگاه تولید مثل زنان می شود.

7- استفاده از پابند نه تنها پابند نقره محرک کاملا قوی برای مردان در حیطه مسائل جنسی است.

پابندهای نقره نیز شامل پابندهای انعطاف پذیر و غیرانعطاف پذیر است و شامل همان ویژگی هایی است که در بالا گفته شد

پابندهای مختلف نقره به لحاظ شکل:

1- پابند نقره شکل گیپور انگشتی:

ظاهر این پابندها شبیه به تور است و اطراف انگشت پا می پیچند و تا مچ پا امتداد می یابند. این نوع پابند را معمولا برای افرادی که پاهای ظریفی دارد پیشنهاد می کنیم.

2- پابند نقره نگین دار:

در ساخت و طراحی این نوع پابند نقره از نگین استفاده شده است و یکی از زیباترین پابندها است و معمولا برای عروس خانم ها مناسب است.

3- پابند نقره شکل انگشتی مهره دار:

در ساخت این نوع پابند نیز از انواع سنگ ها و مهرها استفاده شده است و دارای زیبایی خاصی است و برای کسانی که علاقه زیادی به انواع سنگ ها و مهره ها دارند این نوع را پیشنهاد می کنیم.

4- پابند نقره به شکل زنجیر:

این پابند به شکل زنجیر است البته باید گفت که زنجیری بلند که به دور پا می پیچد. این پابند به دلیل شکل و طولی که دارد خواهان و طرفداران بسیاری دارد.

5- پابند نقره به شکل النگو:

این پابند از جمله پابندهای غیر انعطاف پذیر است و به همان شکل ثابت باقی می ماند و دارای طرفداران بسیاری نیست.

 

 

روش های تمیز و براق کردن پابند نقره:

1- پودر ماشین لباسشویی:

پودر ماشین لباسشویی با توجه به آنزیم های پاک کننده قوی که دارد می تواند به راحتی زیورآلاتی همچون نقره را خیلی خوب تمیز کرده و باعث براقیت آن شود.

2- استفاده از سس تند:

برای این کار می توانید مقداری از سس را بر روی زیورآلات خود یعنی پابند نقره بزنید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را شسته و تمیز کنید و سپس شاهد تمیز و براق بودن آن شوید.

3- استفاده از آرد ذرت:

می توانید از آرد ذرت نیز برای براق کردن نقره استفاده کنید برای این منظور می توانید از آب و آرد ذرت خمیری درست کنید و نقره را با آن پوشش دهید و بعد از نیم ساعت آن را تمیز کنید.

4- استفاده از هر نوع سرکه:

 برای این کار می توانید مقداری از سرکه را با جوش شیرین مخلوط کنید و سپس نقره را در داخل آن قرار دهید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را آبکشی کنید و شاهد تمیز شدن آن شوید.

5- خمیر دندان:

با استفاده از مقداری خمیر دندان به راحتی می توانید سطح نقره را تمیز کنید برای این کار مقداری از خمیر دندان را روی سطح نقره بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی آن بماند و سپس آن را شستشو دهید.

مواردی که باید به هنگام خرید هر نوع پابندی به آن توجه کرد:

1- به هنگام خرید پابند بهتر است که در ابتدای کار به سایز آن حتما توجه کنید، برای اینکه پابند در پای شما زیباتر دیده شود بهتر است که کمی در پای شما گشادتر باشد.

2- به هنگام خرید حتما پابند را همان جا امتحان کنید تا مطمئن شوید برای پایتان مناسب است و به هیچ عنوان تنگ نیست.

3- پیشنهادی که به شما عزیزان می توانیم داشته باشیم این است که به هنگام خرید خلخال بهتر است به سراغ آویزدار آن بروید زیرا باعث زیباتر دیده شدن پای شما می شود.

4- نکته مهم دیگر در خرید خلخال این است که به استحکام قفل آن، زیبایی، استایل پابند و همچنین قیمت آن نیز توجه داشته باشید.

پابند طلا

پابند طلا نمادی از ثروت است. از زمان های بسیار دور در مصر استفاده از این پابند فقط برای قشر ثروتمند جامعه امکان پذیر بوده است و با استفاده از این نوع پابند قشر فقیر و ثرتمند جامعه شناسایی می شدند.

پابند طلا هم می تواند از طلای زرد و همچنین طلای سفید ساخته شود و هر فرد با توجه به سلیقه خود می تواند آن را انتخاب کند. به هنگام طراحی این نوع پابندها معمولا طراحان می توانند از انواع سنگ ها، نگین و در بعضی موارد که ساخت پابند سفارشی است از الماس نیز در ساخت آن استفاده می شود.

پابند طلا به دلیل درخشندگی و تلالو باعث شده است که خانم های بسیاری مجذوب این پابند زیبا شوند و برای خرید آن اقدام کنند.

انواع پابند طلا

1- مدل انگشتی سنگ و مهره

2- مدل صدفی

3- مدل افسون

4- مدل مهره ای

5- مدل گیپوری سفید که معمولا برای عروس ها مورد استفاده قرار می گیرد.

6- مدل انگشتی(تمیمه) از نوع گیپور

7- مدل آویزدار

 

به هنگام انتخاب خلخال طلا بهتر است به چه مواردی دقت کنیم:

1- رنگ پوست:

کسانی که دارای رنگ پوست سفید هستند بهتر است که از طلای زرد استفاده کنند و کسانی که دارای پوست گندمی هستند بهتر است که حتما از طلای زرد با نگین های قرمز استفاده کنند و برای پوست های سبزه و برنزه بهتر است که از ترکیب طلای زرد و سفید استفاده شود.

2- فرم مچ پا:

آن دسته از افراد که دارای قوزک پای کوچک با مچ لاغر دارند بهتر است حتما از خلخال های نازک و ظریف استفاده کنند که باعث زیباتر دیده شدن پای آن ها می شود و برای افرادی که دارای مچ پای چاق تری هستند بهتر است که از خلخال های آویزدار استفاده کنند برای اینکه باعث لاغر دیده شدن مچ پای آن ها می شود.

3- کفش های مناسب برای خلخال ها:

برای کفش هایی مانند پاشنه بلند، صندل و همچنین کفش های تابستونی که روباز هستند بهتر است که از خلخال آویزدار استفاده کنید اما برای کفش های کتانی، اسپورت بهتر است که از خلخال هایی که آویز یا منگوله ندارند استفاده کنید.

4- لباس مناسب هر پابند یا همان خلخال:

زمان هایی که قصد استفاده از پاند را دارید بهتر است که از دامن های کوتاه، ساق شلواری، شلوار کوتاه و یا از شلواری استفاده کنید که بتوان پاچه های آن را تا زد.

 

پابند دیجی کالا

دیجی کالا یکی از معتبرترین سایت ها در فروش انواع مختلف زیورآلات است اگر قصد خرید خلخال از این سایت را دارید با اطمینان به شما می گوییم که با خیالی راحت و آسوده از این سایت خرید کنید.

مزایای خرید از سایت دیجی کالا

1- ارسال راحت و مطمعن

2- ضمانت اصل بودن پابند در صورت نقره یا طلا بودن آن

3- ارائه دادن فاکتور معتبر برای پابندهای طلا و نقره به دلیل اینکه خریدار به هنگام فروش با مشکل مواجه نشود.

4- درصورت عدم رضایت امکان تعویض و عودت وجود دارد.

5- خرید از فروشندگان معتبر

پابند الکترونیکی

پیشرفت علم و دانش به زندان ها هم رسید. برای برخی از محکومین که دارای حبس تا 5 سال و یا جزای نقدی تا سقف 18 میلیون تومان دارند با تشخیص قاضی دادگاه و بر طبق قانون و همچنین خواست خود زندانی با استفاده از پابند الکترونیکی و سامانه الکترونیکی در یک محدوده کاملا مشخص خارج از زندان تحت کنترل خواهد بود.

در کل هدف از این کار دارای دلایل خاصی است که این دلایل می تواند این موارد باشد:

1- به دلیل قرار گرفتن زندانیان تحت نظارت سامانه های الکترونیکی برای کاهش دادن تعداد زندانیانی که به حبس محکوم شده اند و همچنین خلوت تر شدن محیط زندان ها در سال 1392 به وجود آمده است.

2- یکی دیگر از دلایلی که باعث شد از این پابند استفاده شود این بود که برخی افراد به دلایل جرایم سبک در زندان ها نماند و باعث آسیب های اجتماعی به خانواده این افراد نشوند. با این کار افراد هم مجازات می شوند و هم در کنار خانواده خود می مانند تا آسیبی به آن ها وارد نشود.

پابند الکترونیکی چیست؟

بهتر است بگوییم ردیاب مچی، این ردیاب یک وسیله کوچک و معمولی است که به پای زندانیان بسته می شود و در محدوده ای که تعریف شده است به زندانیان اجازه رفت و آمد می دهد. این پابند شبیه به ساعت های دیجیتال است و از طریق مانتیور و سامانه های الکترونیک از راه دور کنترل می شود.

 

مدل پابند 2021

پابندهای جدیدی برای آقایان و خانم ها در این سال تولید و روانه بازار شد که در ادامه به انواع آن ها اشاره می کنیم:

1- خلخال بافت چرمی مدل قایقی

ساخت این نوع پابند با توجه به تم های ملوانی و همچنین تفریحات آبی ساحلی الهام گرفته شده است. این خلخال از یک چرمی سفید به همراه یک آویز مدل قایق ساخته شده است.

2- خلخال فلزی مدل بافت

جنس این نوع خلخال معمولا از طلا است و به گونه ای طراحی شده است که مناسب برای پای آقایان است و در ساخت آن مهارت و دقت بالایی بکار رفته است.

3- خلخال مدل صلیب با مهره های مشکی

این پابند مخصوص بانوان طراحی شده است و بسیار شیک و زیبا است و این خلخال با استفاده از مهره های مشکی و یک آویز صلیب طراحی شده و برای مجالس و مهمانی ها بسیار مناسب است.

لیست سایز بندی خلخال ها

اندازه به سانتی متر

سایز خلخال

23 سانتی متر

سایز خیلی کوچک

24 سانتی متر

سایز کوچک

25 سانتی متر

سایز متوسط

26.5 سانتی متر

سایز بزرگ

28 سانتی متر

سایز خیلی بزرگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با توجه به این سایزها شما می توانید به هنگام خرید سایز دقیق پایتان را خریداری کنید.

 

قیمت خلخال

عوامل بسیاری در قیمت خلخال ها تاثیرگذار است از جمله این عوامل و مهم ترین آن ها جنس خلخال است که از طلا، نقره، مس، چرم، کناف و مواردی از این مورد باشد. در مورد جنس طلا بهتر است به این موارد اشاره کنیم که اگر فقط از طلا برای ساخت پابند استفاده شده باشد بر اساس عیار طلایی که در آن بکار رفته است قیمتش مشخص می شود در غیر این صورت اگر در ساخت آن از انواع سنگ های قیمتی استفاده شده باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود و این خلخال نسبت به دیگر خلخال ها گرانتر است و پایین ترین قیمت مربوط به خلخال کناف است.

 

 

 

مارک گلد خریدن کادو لاکچری و هدیه را براتون آسون کرده با مارک گلد شما از لیست بهترین قیمت تابلو ورق طلا یا به عبارت دیگر طلا کوب در طرح های تابلو روکش طلا مذهبی ، تابلو روکش طلا شعر فارسی ، تندیس کریستالی و زیورآلات کادویی و تابلو دکوری برای دکوراسیون داخلی منازل و ادارات هست. در دسته بندی محصولات شما قادر خواهید بود زیور آلات مردانه و زیور آلات زنانه و تابلو روکش طلا و تندیس طلا را متناسب با کادو ماه تولد شگفت انگیز و یا حتی تابلو و زیور آلات مذهبی و تابلو و زیورآلات شعر فارسی انتخاب و به راحتی خریداری کنید و با ارسال سریع در شهر تهران و ارسال رایگان برای خرید بالای 500 دریافت کنید. در مارک گلد شما می توانید طرح مورد نظر و اختصاصی خود را نیز برای تولید بفرستید و دوستان خود را شگفت زده کنید. انواع کادو تولد مردانه و کادو تولد زنانه و کادو تولد لاکچری را با مارک گلد تجربه کنید.