چت واتساپ

مارک گلد | 3 نکته مهم در خرید تابلو ورق طلا

3 نکته مهم در خرید تابلو ورق طلا 3 نکته مهم در خرید تابلو ورق طلا
فهرست مطالب

تابلو ورق طلا

یکی از پر کاربردترین موارد در بخش دکوراسیون داخلی منزل استفاده از انواع تابلوها است بخصوص تابلوی ورق طلا که با استفاده از ورق های طلا، ساخته می شوند. تابلو ورق طلا یکی از مواردی است که از ورق های طلا و با انواع طرح ها تولید و به وارد بازار می شود.

این تابلو بهترین گزینه برای کادو دادن است و همچنین استفاده از این تابلوها در خانه های لوکس و سلطنتی به جای استفاده از تابلوهای تمام طلا بسیار مناسب است و علت آن هم گران بودن طلا هست که باعث شده امروزه این مورد بیش تر مورد استفاده قرار بگیرد.

در این مقاله لازم دانستیم قبل از ارائه دادن، ادامه توضیحات لازم در مورد تابلو ورق طلا، در مورد خود ورق طلا برخی اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با تابلو ورق طلا آشنایی کامل تری داشته باشید.

 

ورق طلا

ورق طلا و موارد مشابه آن یعنی ورق نقره و همچنین ورق مس لایه های نازکی هستند که از طلا، نقره و همچنین مس ساخته شده اند. از زمان های بسیار گذشته پوشش دادن برخی وسایل با این ورق ها در کشورمان مرسوم بوده و است. برخی از افراد از آبکاری طلا برای پوشش دادن برخی وسایل استفاده می کرده اند ولی چون آبکاری نیازمند برخی وسایل و ابزار بوده این کار کمی دشوار به نظر می رسیده و افراد با استفاده از ورق طلا برای پوشش دادن وسایل خود استفاده می کرده اند که کاری بسیار آسان است و هرکسی می تواند این کار را انجام دهد.

 

 

چگونگی تهیه ورق طلا

همانطور که در بالا اشاره کردیم ورق طلا یک آلیاژ است که از برخی فلزات از جمله: طلا، مس، نقره، پلاتین و همچنین پلادیوم تشکیل شده است.

مرحله اول در ساخت ورق طلا: طی فرآیند تولید، همه فلزات نام برده شده را در کوره ها و با دمای 1200 درجه سانتی گراد ذوب می کنند و پس از آن مایع مذاب شده را در یکسری قالب ها با عرض 4 سانتی متر می ریزند و سپس به سرد خانه منتقل می کنند. بعد از اینکه سرد سازی صورت گرفت شمش هایی با اندازه 1*4*20 سانتی متر را درست می کنند.

دقت کنید که در این مرحله به ساخته شدن شمش بعد از مرحله سرد سازی اشاره کردیم لازم است که بدانید هیچ کدام از آلیاژها به صورت شمش مورد استفاده قرار نمی گیرند. چون نمی توان بعد از مرحله ریختگری ورقی به نازکی ورق طلا را تولید کرد به همین دلیل شمش طلا را تولید می کنند. بعد از این مرحله نوبت به تولید ورق طلا می رسد که در ادامه مطالب اشاره می کنیم.

 

مرحله دوم تولید ورق طلا

در این مرحله با استفاده از فرآیند نورد و همچنین با استفاده از برخی ماشین های مکانیکی و غلتک ها از ضخامت این شمش ها کم می شود. شمش های طلا به طور متوالی وارد دستگاه نورد می شوند و به مرور با کم شدن ضخامتشان به یک دیگر می چسبند و باعث تشکیل نوار بلندی می شوند که دارای ضخامتی در حدود 1 سانتی متر است. این نوارها به شکل رول جمع آوری می شوند و سپس در آزمایشگاه ها از نظر کیفی مورد بررسی قرار می گیرند و درصورت اینکه مورد تایید قرار گرفتند برای ایجاد برش در آن ها به دستگاهی دیگر منتقل می شوند.

دستگاه بعدی رول ورق طلا را به حالت مربعی برش می دهد و آن  را در میان یکسری برگه های مختلف دسته بند می کند و بعد از این مرحله وارد مرحله چکش زنی می شود.

در طی این مراحل دو نوع ورق طلا تولید می شود یکی ورق طلا تزیینی است و دیگری ورق طلای عیاردار که ضخامت این ورق ها باهم متفاوت است.

حال که در مورد نحوه تولید ورق طلا اشاره کردیم بهتر است که در ادامه مطالب به نکاتی که باید در خرید تابلو ورق طلا توجه داشته باشیم اشاره کنیم.

تابلو ورق طلا زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل ارائه می دهد پس بهتر است که به هنگام انتخاب و خرید آن نهایت دقت را داشته باشیم. توجه داشته باشید که خرید تابلو ورق طلا به آسانی این نیست که وارد مغازه تابلو فروشی شوید و برای تابلو انتخابی خود کارت بکشید بلکه باید سعی کنید که نوع مناسب تابلو را  انتخاب و خریداری کنید و نکته مهم دیگر این است که بتوانید اصل بودن آن را تشخیص دهید.

 

 

مواردی که باید به هنگام خرید تابلو ورق طلا توجه کنید:

1- اصل بودن تابلو ورق طلا:

اولین و همچنین مهم ترین مورد در خرید تابلو، تشخیص اصل بودن ورق طلای بکار رفته در آن است. روش های مختلفی وجود دارد که به اصل بودن طلا از آن طریق بتوان پی برد. یکی از این روش ها استفاده از آهنربا است. در صورت اینکه از ورق طلا در این تابلو استفاده شده باشد در این صورت به هیچ عنوان آهنربا جذب آن نمی شود. مورد بعدی در تشخیص اصل بودن تابلو براقیت موجود در تابلو و همچنین ساطع کنندگی نور از سطح آن است که باید به خوبی به چشم بخورد در غیر این صورت این تابلو اصل نیست.

2- قابلیت شتشو داشته باشد:

هستند افرادی که علاقه زیادی به این تابلوها دارند و  می خواهند بخشی از دکوراسیون منزل خود را با این تابلو ها پوشش دهند. پس بهتر است که بعد از اطمینان از اصل بودن تابلو به قابل شتشو بودن آن نیز دقت کنند چون که در وهله اول، تمیز کردن تعداد زیادی از تابلوها با استفاده از دستمال بسیار وقت گیر است و علاوه بر این مورد باید به این نکته اشاره کنیم که در برخی از تابلوها نقاطی وجود دارد که با دستمال به هیچ عنوان تمیز نمی شوند و لازم است که حتما با آب شستشو شوند. پس باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که در اثر شستشو رنگ ورق طلا دچار آسیب نشود.

3- داشتن مقاومت در برابر نور خورشید:

در منازل معمولا تابلوها در بخش هایی مورد استفاده قرار می گیرند که نور خورشید به آن ناحیه نتابد ولی متاسفانه در برخی موارد در بخش های اداری این امکان وجود ندارد و تابلو متاسفانه در معرض نور خورشید قرار می گیرد و به مرور زمان رنگ ورق طلای بکار رفته شده در این تابلو کدر می شود. پس بهتر است که به هنگام خرید، تابلویی انتخاب شود که نسبت به نور خورشید دارای مقاومت باشد و رنگ ورق طلای بکار رفته در آن کدر نشود.

 

 

هدف از خریدن تابلو ورق طلا:

افراد به هنگام خرید تابلو باید در نظر داشته باشند که تابلو را به چه عنوانی  و برای چه مکانی خریداری می کنند و این باعث می شود که به هنگام خرید انتخاب درستی داشته باشند. برای مثال اگر برای مادر ، پدر، خواهر، برادر، همسر و یا فرزند خود خریداری می کنید می توانید چهره فرد را سفارش دهید. مارک گلد | مرجع خرید کادو هدیه ورق طلا روکش طلابهترین تابلو ورق طلا و روکش طلا را در نفیس ترین بسته بندی در اختیار شما قرار میدهم.

 

 

اندازه تابلو ورق طلا

اندازه تابلویی که برای خرید انتخاب کرده اید توجه داشته باشید که متناسب با اندازه دیواری باشد که قرار است بر روی آن نصب شود. چنانچه تابلوی خریداری شده برای دیواری که قرار است بر روی آن نصب شود بزرگ باشد در این صورت باعث زشت دیده شدن دکوراسیون آن بخش از منزل و همچنین باعث شلوغ به نظر رسیدن آن بخش می شود. پس در اندازه تابلوی خریداری شده دقت داشته باشید تا اینکه تابلو زیبایی و همچنین جذابیت خود را از دست ندهد.

 

 

طرح تابلو ورق طلا:

این تابلوها دارای طرح های مختلفی هستند که می تواند زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل شما هدیه دهند. در خرید تابلو ورق طلا سعی کنید تابلویی را خریداری کنید که با دکوراسیون داخلی منزلتان هارمونی و تناسب لازم را داشته باشد.

 

 

ظرافت کاری و همچنین عدم وجود حباب در تابلو ورق طلا:

دقت کنید که نحوه چسباندن ورق های طلا بر روی تابلو به وسیله چسب ورق طلا صورت می پذیرد که ممکن است به هنگام چسباندن دقت لازم بکار نرفته  و باعث شده باشد که در برخی ورق ها حباب هوا در بین ورق طلا و تابلو باقی مانده باشد که این باعث زشت دیده شدن تابلو می شود پس دقت کنید که چنین حباب هایی بر روی تابلو وجو نداشته باشد.

 

 

قیمت تابلو ورق طلا

قیمت تابلو ورق طلا به برخی عوامل بستگی دارد که در ادامه به این موارد اشاره می کنیم.

مورد اول جنس تابلو ورق طلا است که از چه جنسی باشد. جنس تابلو ورق طلا می تواند بوم، پارچه، چوب و ... باشد.

مورد دوم تکنیک اثر است که می تواند یکی از این موارد باشد: لیزر، ورق طلا، اکریلیک و ورق طلا، خط معلی و اکریلیک برجسته ورق طلا است.

مورد سوم ابعاد هریک از این تابلوها است.

مورد چهارم نوع کاربرد تابلوها است که می تواند دیواری یا رو میزی باشد.

مورد پنجم وزن تابلوی ورق طلا است.

مورد ششم جنس قاب تابلو است که می تواند از جنس چوب، پی وی سی و ... باشد.

مورد هفتم نوع طراحی آن است.

این موارد گفته شده به سادگی می تواند بر روی قیمت این تابلوها تاثیر بگذارد. قیمت تابلو ها از حدود 100 هزار تومن شروع شده تا ده ها میلیون می تواند ارزش داشته باشد.

 

 

نحوه کار با ورق طلا به هنگام تهیه تابلو

امروزه بسیاری از شرکت های تولید کننده لوازم دکوری و تزئینی از ورق طلا برای تولید این محصولات استفاده می کنند. در بین تمامی این لوازم دکوری تابلوهای ورق طلا دارای طرفداران بسیاری است و در انواع طرح های مختلف و با عیارهای 18 و 24 تولید و وارد بازار می شود.

برای چسباندن ورق طلا به یک دیگر برای ساخت تابلوهای ورق طلا از چسب مخصوص ورق طلا استفاده می کنند.

به هنگام کار با ورق های طلا برای ساخت تابلوها سعی کنید حتما از دستکش استفاده کنید به این دلیل که این ورق ها نازک بوده و احتمال بریدگی و آسیب به دستان شما وجود دارد. به هنگام کار با این ورق ها بهتر است که آن ها را لابه لای کاغذهای روغنی قرار دهید تا بر اثر ضربه و یا موارد دیگر به آن آسیبی وارد نشود.

 

 

لوازم مورد نیاز به هنگام کار با ورق طلا

1- استفاده از دستکش

2- چسب مخصوص ورق طلا

3- براش فشرده یا برس با تارهای نیمه بلند

4- بوم های نقاشی و یا هر سطح و قالب تابلویی که می خواهید ورق های طلا را به آن ها بچسبانید.

5- اسفنج فشره شده

 

با این موارد گفته شده شما می توانید به راحتی هر طرحی را به صورت تابلو در بیاورید. در ابتدای کار سطحی که قرار است بر روی آن طراحی را انجام دهید را تمیز کنید. نباید بر روی سطحی که می خواهید طراحی را انجام دهید برآمدگی یا تو رفتگی هایی دیده شود چون باعث زشت و نامرتب دیده شدن اثر شما می شود.

در بعضی موارد افراد طرح یکی نقاشی خاص را می خواهند با ورق طلا پوشش دهند و برای این کار باید در نظر داشته باشند که حتما طرح نقاشی بر روی بوم طراحی شده باشد تا بتوانید کار را راحت تر انجام دهید.

در ادامه کار چسب مخصوص طلا را با استفاده از یک قلموی فشرده شده بر روی طرحی که روی بوم قرار دارد بزنید و سپس ورقه های طلایی که آماده کرده اید را بر روی آن قرار دهید و با استفاده از قلموی مخصوص هواگیری کنید بعد از این کار ورقه های طلا را کاملا بر روی طرح فیکس کنید و اگر دارای اضافات است آن ها را برش دهید.

موردی که باید به هنگام کار با ورقه های طلا به آن ها توجه کنید این است که این ورقه ها بسیار نازک و همچنین حساس هستند پس باید به هنگام استفاده از این ورق ها بسیار دقت کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا برای اینکه ورقه های طلا را از یکدیگر جدا کنید بهتر است به آن ها ضربه بزنید تا اینکه ورقه طلا به دست شما بچسبد که در آن زمان است که به راحتی این ورقه ها از هم جدا می شوند.

 

 

قیمت تابلو ورق طلا

عواملی که می تواند در قیمت این تابلو تاثیر بگذارد عبارتند از:

1- عیار ورق طلایی که در ساخت لوازم دکوری و تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد. که معمولا این برند از ورق های 24 عیار استفاده می کند و این باعث می شود که قیمت این تابلو ها زیاد باشد.

2- جنس قاب تابلو که می تواند از جنس پی وی سی یا چوب باشد.

3- ابعاد تابلو که در چه سایزهایی باشد. معمولا تابلوهای بزرگتر دارای قیمت بالاتری هستند.

4- قابل شستشو بودن نیز بر قیمت این محصول می تواند  تاثیر گذار باشد.

5- نوع کاربرد تابلو که می تواند دیواری یا رو میزی باشدکه هر کدام دارای قیمت هایی متفاوت است.

 

 

تابلو ورق طلا روی بوم

در ابتدا درمورد خود بوم میخواهیم اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و سپس در مورد تابلو ورق طلا بوم صحبت کنیم.

 

 

بوم چیست؟

بوم یک پارچه است که دارای دوام بسیاری است و از کنف ساخته می شود اما امروزه پنبه و پارچه کتان جایگزین کنف شده است. البته برخی از بوم ها نیز از جنس پلی استیر است. از این پارچه به طور معمول برای درست کردن انواع تابلو ها استفاده می شود. برخی از افراد برای این تابلو ها از قاب استفاده نمی کنند و فقط از خود بوم برای ساخت تابلو استفاده می کنند.

در دکوراسیون های امروزی که اکثرا از نوع مدرن هستند افراد از این تابلوها برای دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنند. در این دکوراسیون ها استفاده از تابلو بوم و همچنین تابلوهای قاب دار به صورت مخلوط صورت می پذیرد.

 تابلوهای بوم به هنگام تزئین یک دیوار زیبایی خاص و همچنین رویکردی کاملا متفاوت را به دکوراسیون شما هدیه می دهند. یکی از مواردی که در تابلوهای بوم طراحی می شود و بسیار پر طرفدار است استفاده از ورق های طلا برای ایجاد تابلو در بوم است. با انجام این کار تابلوهای بسیار زیبا در طرح های گوناگون تولید و روانه بازار می شود.

 

 

مزایای استفاده از تابلو ورق طلا بر روی بوم

کسانی که برای ساخت تابلو ورق طلا از بوم استفاده می کند و یا کسانی که این تابلوها را خریداری می کنند معتقد هستند که هنر در این طرح تکمیل می گردد. تابلوهایی از جنس بوم با بسیاری از دکوراسیون های امروزی مطابقت دارد. تابلوی بوم به دلیل جنسی که در آن بکار رفته است دارای پایداری بالایی است و از کاغذ پیشی گرفته است. با توجه به موارد گفته شده بهترین گزینه برای تابلو ورق های طلا است.

در تابلو ورق طلا روی بوم اندازه ها به راحتی قابل تغییر است یعنی می توان به راحتی اندازه و سایز تابلوها را با توجه به مکان قرار گیری انتخاب کرد تا طرح مورد نظر بر روی آن کار شود.

 

 

انواع تابلو ورق طلا روی بوم

تابلو تک تکه: این نوع تابلو ورق های طلا بهترین گزینه برای فضاهای کوچک در خانه هایی با متراژ کوچک هستند. وجود این تابلو در آن فضای کوچک باعث زیبا دیده شدن آن می شود و وجود بیش از یک تکه احتمالا باعث ایجاد شلوغی در آن ناحیه شود.

تابلو چند تکه: اگر قصد دارید که تابلو ورق طلای بیشتری را به دیوار های منزل نصب کنید و یا اینکه فضای خالی در منزلتان زیاد است و نمیدانید چطور آن فضاهای خالی را پر کنید بهتر است که از تابلو ورق طلای چند تیکه بوم استفاده کنید. با این کار به راحتی فضای خالی منزل شما پر می شود و این تابلوها زیبایی منزل شما را دو چندان می کنند.

 

 

قیمت تابلو ورق طلا روی بوم

این تابلو نسبت به دیگر تابلوهای ورق طلا دارای قیمتی کاملا مناسب است البته باید ذکر کرد که قیمت طلای بکار رفته در این تابلوها با دیگر تابلوها یکسان است فقط به دلیل اینکه جنس تابلو از بوم است دارای قیمتی مناسب است و افراد می توانند این تابلو را با قیمتی کاملا مناسب خریداری کنند.

 

 

تابلو ورق طلا اسب

تابلو ورق های طلا می توانند در هر طرحی ساخته شوند و یکی از این موارد طرح اسب است. این طرح به دلیل نمادی که دارد بسیار پرطرفدار است و افراد بسیاری به دنبال سفارش و خرید این نوع محصول هستند.

اسب نمادی از زیبایی و نجابت است. اسب از دیر باز یکی از اصیل ترین و همچنین پرنقش ترین حیوانات اهلی در ایران باستان است. وجود نماد اسب در فرهنگ و تاریخ کهن ایران در جلوه های مختلف تجلی می کند. این نماد در بیشتر کتیبه ها، الواح سیمین و همچنین سنگ نبشته ها یافت می شود که این موارد نشان از اهمیت و توجه خاص به این حیوان اساطیری است.

این نماد در تابلو ورق طلا با ظرافت و زیبایی خاصی بر روی ورقه های طلا حکاکی می شود.

 

 

جمع بندی

همانطور که اشاره کردیم گفتیم که شما عزیزان قبل از اینکه برای خرید این تابلوهای زیبا اقدام کنید بهتر است که اطلاعات جامع و وسیعی در این زمینه داشته باشید و ما هم در اینجا سعی نمودیم اطلاعات کاملی را در  زمینه ورق های طلا، نحوه تشکیل، آموزش کار با آن ها، نحوه تشخیص اصل بودن تابلو های ورق طلا، طراحی تابلوهای ورق طلا بر روی بوم و مواردی از این قبیل را در اختیار شما قرار دادیم و به شما پیشنهاد می دهیم قبل از اقدامات لازم به سفارش و خرید این تابلوهای زیبا مقاله ما را در این زمینه مطالعه بفرمایید تا اطلاعات کاملی را کسب کنید.

 

اطمینان از خرید تابلو ورق طلا ، برای همه هنر دوستان بسیار مهم هست. با دانش کافی به خرید تابلو ورق طلا بپردازید. مارک گلد مرجع فروش تابلو روکش طلا                                                

مارک گلد خریدن کادو لاکچری و هدیه را براتون آسون کرده با مارک گلد شما از لیست بهترین قیمت تابلو ورق طلا یا به عبارت دیگر طلا کوب در طرح های تابلو روکش طلا مذهبی ، تابلو روکش طلا شعر فارسی ، تندیس کریستالی و زیورآلات کادویی و تابلو دکوری برای دکوراسیون داخلی منازل و ادارات هست. در دسته بندی محصولات شما قادر خواهید بود زیور آلات مردانه و زیور آلات زنانه و تابلو روکش طلا و تندیس طلا را متناسب با کادو ماه تولد شگفت انگیز و یا حتی تابلو و زیور آلات مذهبی و تابلو و زیورآلات شعر فارسی انتخاب و به راحتی خریداری کنید و با ارسال سریع در شهر تهران و ارسال رایگان برای خرید بالای 500 دریافت کنید. در مارک گلد شما می توانید طرح مورد نظر و اختصاصی خود را نیز برای تولید بفرستید و دوستان خود را شگفت زده کنید. انواع کادو تولد مردانه و کادو تولد زنانه و کادو تولد لاکچری را با مارک گلد تجربه کنید.